Lovasterápia
Foglalkozások időpontja:
hétfő és csütörtök délután 15:00 és 18:00 között
Előzetes egyeztetés alapján ettől eltérő időpontokban is lehetséges.
A terapeuták elérhetőségei:
Szekeres Nóra
gyógypedagógus, lovasterapeuta
06-20-917-0328
nora.szekeres@gmail.com
Majoross Kinga
klinikai szakpszichológus,
lovaspszichoterapeuta
06-1-466-5055
majorossk@hotmail.com
Tancsics Krisztina
gyógytornász, hippoterapeuta
06-30-400-3229
tancsics.kriszti@gmail.com
További információ: www.lovasterapia.eu
Gyógyterápiás Lovaglás
A Suttogó Lovasterápiás Egyesület 2009. február 1-től kezdte meg munkáját a Bellandor lovascentrumban. Sok szeretettel várunk minden érdeklődő gyermeket és felnőttet!
Lovasterápia során a ló mozgásának és jó természetének köszönhetően a lóval való együttműködés által tudunk segítséget nyújtani. A lovasterápiát a lovon ülés célja különbözteti meg a hagyományos lovaglás oktatástól, és e cél a lovasterápia szakterületei alapján sokféle lehet.
Hippoterápia
A hippoterápia a neurofiziológiai gyógytorna egy speciális formája, amely a lépésben vezetett ló hátának ritmusos, háromdimenziós lengéseit használja fel, és segítségével lehetőség adódik a központi idegrendszeri bénulások és izomtónus eltérések, exrapyramidális mozgászavarok, koordinációs és egyensúlyzavarok, valamint az egyes mozgásszervi- és izom-betegségek kezelésére. A ló felől érkező mozgás-impulzusok direkt áttevődnek a páciens medencéjére és felsőtestére, ahol a normál járásnak megfelelő fiziológiás mozgásválaszokat hoznak létre. Ezáltal megvalósulhat a kórosan fokozott vagy csökkent izomtónus regulációja, és lehetővé válik a fiziológiás tartások és mozgások megérzése, megtanulása vagy újratanulása, valamint fejlődik a koncentrációs képesség és az egyensúlyozás. E célok eléréséhez nélkülöz-hetetlen a gyógytornász szakszerű, precíz segítségadása és instrukciója.
Gyógypedagógiai Lovaglás
A gyógypedagógiai lovaglás és voltizsálás során tanulásban és értelmileg akadályozott, hiperaktív, autista, állami gondozásban élő, hátrányos helyzetű gyermekek ülnek lóra. A középpontban a fejlődés elősegítése áll, amelyhez a lovat kapják társul. A hátán ülve fejlődik a gyermekek egyensúly- és ritmusérzéke, mozgáskoordinációja, figyelme és kitartása. Megélik a saját kompe-tenciájukat és felelősségüket az állat iránt, fejlődik a kapcsolatteremtő képességük, önálló-ságuk, és mindeközben nagyon jól érzik magukat. A foglalkozásokat lovasterápiás végzettséggel rendelkező gyógypedagógus irányítja.
Lovas Pszichoterápia
A lovas pszichoterápia (más néven: ló mediálta pszichoterápia) a lovasterápia legfiatalabb ága, melynek célja a lelki eredetű problémák kezelése a lóval való kapcsolat által. Ez magában foglalja a lovaglást, a ló gondozását, a lóval való játékokat is. A lovas pszichoterápia alkalmas a legtöbb pszichiátriai betegség (pl. depresszió, szorongás, személyiség- és viselkedészavarok) és lelki probléma (pl. magánéleti és kapcsolati krízisek, munkahelyi és teljesítménnyel kapcsolatos nehézségek) kezelésére, de emellett eredményes az önismeret fejlesztésében, az önbizalom növelésében, továbbá hatékony a konfliktus-kezelés megtanulásában is. Felnőtteknél és gyermekeknél (egyénileg vagy családdal együtt) egyaránt alkalmazható terápiás módszer.
|
Információk:
|